#ziveslovo 26.5.2019

#ziveslovo 26.5.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Kto ma miluje, bude zachovávať moje slovo a môj Otec ho bude milovať; prídeme k nemu a urobíme si uňho príbytok. Kto ma nemiluje, nezachováva moje slová. A slovo, ktoré počujete, nie je moje, ale Otcovo, toho, ktorý ma poslal.

Toto som vám povedal, kým som ešte u vás. Ale Tešiteľ, Duch Svätý, ktorého pošle Otec v mojom mene, naučí vás všetko a pripomenie vám všetko, čo som vám povedal.

Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam. Ale ja vám nedávam, ako svet dáva. Nech sa vám srdce nevzrušuje a nestrachuje. Počuli ste, že som vám povedal: Odchádzam – a prídem k vám. Keby ste ma milovali, radovali by ste sa, že idem k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja. A povedal som vám to teraz, skôr ako sa to stane, aby ste uverili, keď sa to stane.“

Jn 14, 23-29

 

kňaz Roman Seko

Zachovávať slovo, ktoré niekto povedal, znamená prijať ho za svoje. Premýšľať nad jeho významom pre mňa. Tešiť sa z neho. Pripomínať si ho. Konať v zhode s ním. A ešte úplne na začiatku to znamená pozorne si ho vypočuť. Toto všetko sa nám darí robiť iba so slovom niekoho, koho milujeme. Pri každodennom uvažovaní nad Božím slovom nejde o splnenie úlohy, ale o odpoveď tomu, kto ma miluje, ešte skôr ako ho začnem počúvať.

 

TIP NA DNES:

Prehodnotím si, ako často a akým spôsobom počúvam Ježišove slová. A tiež pouvažujem, aký mám pre to hlavný motív.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00