#ziveslovo 26.8.2019

#ziveslovo 26.8.2019

Ježiš povedal zákonníkom a farizejom: „Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo zatvárate nebeské kráľovstvo pred ľuďmi! Sami doň nevchádzate, a tým, čo vchádzajú, vojsť nedovolíte.

Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo obchádzate more i zem, aby ste získali jedného novoverca, a keď sa ním stane, urobíte z neho syna pekla dva razy horšieho, ako ste sami!

Beda vám, slepí vodcovia! Hovoríte: ‚Kto by prisahal na chrám, to nič nie je, ale kto by prisahal na chrámové zlato, to ho už viaže.‘ Hlupáci a slepci! Čo je viac: zlato, či chrám, ktorý to zlato posväcuje?

Alebo: ‚Kto by prisahal na oltár, to nič nie je, ale kto by prisahal na dar, čo je na ňom, to ho už viaže.‘

Slepci! Čože je viac: dar, či oltár, ktorý ten dar posväcuje?

Kto teda prisahá na oltár, prisahá naň i na všetko, čo je na ňom; a kto prisahá na chrám, prisahá naň i na toho, ktorý v ňom býva. A kto prisahá na nebo, prisahá na Boží trón i na toho, čo na ňom sedí.“

Mt 23, 13.15-22

 

kňaz Roman Seko

Ako je možné, že ľudia, ktorí viditeľným spôsobom reprezentovali duchovnú cestu svojho národa, sa stali pokrytcami, slepcami a slepými vodcami? Zrejme sa začali príliš spoliehať na vlastné istoty, úsudky a predstavy. A ani nevedeli, že už idú mimo správnej cesty. Aké je dobré vedieť, že Ježiš je cesta, pravda a život. A nechať ho hovoriť, i keď napomína aj nás bez ohľadu na postavenie či skúsenosti.

 

TIP NA DNES:

Prijmem kritiku, ktorú od niekoho najbližšie dostanem, bez toho, aby som sa hneď bránil a obhajoval.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00