#ziveslovo 27.10.2020

#ziveslovo 27.10.2020

Ježiš povedal: „Čomu sa podobá Božie kráľovstvo, k čomu ho prirovnám? Podobá sa horčičnému zrnku, ktoré človek vzal a zasial vo svojej záhrade. Keď vyrástlo, bol z neho strom a nebeské vtáky hniezdili na jeho konároch.“

A zasa povedal: „K čomu prirovnám Božie kráľovstvo? Podobá sa kvasu, ktorý žena vezme a vmiesi do troch mier múky, až sa všetko prekvasí.“

Lk 13, 18 – 21

kňaz Ján Buc

Čo je vlastne Božie kráľovstvo? Pán Ježiš v evanjeliu hovorí, ako rastie, ako postupne pretvára svet okolo. Ale čo to má rásť a kvasiť? V Liste Rimanom (14, 17) apoštol Pavol píše: „Veď Božie kráľovstvo nie je jedlo a nápoj, ale spravodlivosť, pokoj a radosť v Duchu Svätom.“  Z toho vyplýva, že by v nás a cez nás mal rásť pokoj, spravodlivosť a radosť.

Myslím si, že dnešný človek je dosť zamestnaný hľadaním toho, čo nie je až také podstatné. Možno práve hľadáme jedlo a nápoj, možno ešte oblečenie, nejaké technické vybavenie, dobré bývanie, super dovolenku a  auto lepšie, ako má sused. Zamestnáva nás to, na čom z Božieho pohľadu až tak nezáleží, a na to, čomu by sme sa mali venovať, nám neostáva sila, energia, čas. V dnešnej super rýchlej dobe môžeme veľmi ľahko stratiť správne nasmerovanie a potom sa „zbesilo“ rútime niekam, kde ani nechceme byť. Nezbadali sme, že nám prehodili výhybku a katastrofa môže byť za najbližšou zákrutou.

 

TIP NA DNES:

Skúsme porozmýšľať: Kde a za čím sa ženieme? Naozaj hľadáme Božie kráľovstvo? Pomáhame, aby spravodlivosť rástla aj v našom okolí, v našich rodinách, v našej krajine – a aby bolo viac radosti a pokoja?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00