#ziveslovo 27.11.2020

#ziveslovo 27.11.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom podobenstvo: „Pozrite sa na figovník a na ostatné stromy! Keď vidíte, že pučia, sami viete, že je už blízko leto. Tak aj vy, až uvidíte, že sa toto deje, vedzte, že je blízko Božie kráľovstvo.

Veru, hovorím vám: Nepominie sa toto pokolenie, kým sa to všetko nestane.

Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nepominú.“

Lk 21, 29 – 33

kňaz Ján Buc

Každé slovo, ktoré povieme, má veľkú silu. Môže povzbudiť, môže ublížiť, môže vlievať nádej. Hodnota slova Boha je obrovská. V evanjeliu čítame: „Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nepominú.“ Pre mňa je otázkou, nakoľko poznáme slová nášho Boha. On je ten, ktorý nás cez svoje slovo vedie a pomáha nám byť pripravenými v ťažších časoch. Myslím si, že dnes žijeme ťažké časy. Preto potrebujeme posilu, povzbudenie.

Božie slovo máme v mnohých domácnostiach, možno má aj svoje čestné miesto. Ale je otázne, či ho aj používame? Je pre nás denným chlebom, ktorým sýtime svoje vnútro? Je to slovo, cez ktoré môžem prijímať povzbudenie, usmernenie od nášho Boha. Prečo ho nenechať v sebe pracovať? Myslím si, že je to obrovská posila, ktorá je pre nás na dosah.

 

TIP NA DNES:

Skúsme si dnes nájsť čas aspoň desať minút a začítať sa do Božieho slova – Biblie. Verím, že práve slovo Boha je pre nás posilou aj v tomto čase.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00