#ziveslovo 27.11.2021

#ziveslovo 27.11.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Dávajte si pozor, aby vaše srdcia neoťaželi obžerstvom, opilstvom a starosťami o tento život, aby vás onen deň neprekvapil. Lebo príde ako osídlo na všetkých, čo bývajú na povrchu celej zeme. Preto bdejte celý čas a modlite sa, aby ste mohli uniknúť všetkému tomu, čo má prísť, a postaviť sa pred Syna človeka.“

Lk 21, 34-36

kňaz Ján Buc

V detstve som sa chcel stať nosičom nákladov na vysokohorské chaty. Keď sme boli niekedy hore v kopcoch a videl som naložené krosná, bola to pre mňa výzva. Vždy som si povedal: „To sú chlapi!“ Tiež som to chcel dokázať.

Už ste niekedy zažili, že vám na chrbte pristál batoh alebo nejaké vrece, alebo iné bremeno, také ťažké, až sa vám podlomili nohy? Kráčať s takým ťažkým závažím je veľmi náročné. Niekto to dokáže, niekto to má možno aj rád, no niekedy je nemúdre kráčať pod bremenom, ktoré je zbytočné nosiť.

Ježiš nám dnes hovorí o tom, že aj srdcia nám môžu oťažieť. Oťažené srdce asi nemá slobodu a možno ani radosť, nelieta a skôr sa drží pri zemi. Ako je to s našimi srdciami? Máme vnútornú slobodu a Boží pokoj hlboko v nás?


TIP NA DNES:

Skúsim sa dnes pozrieť na svoje srdce, či mi tam „nepristáli“ nejaké zbytočné starosti. Ak áno, zložím ich na Pána. On sa postará.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00