#ziveslovo 27.2.2021

#ziveslovo 27.2.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Počuli ste, že bolo povedané: ‚Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť svojho nepriateľa.‘

Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je na nebesiach. Veď on dáva slnku vychádzať nad zlých i dobrých a posiela dážď na spravodlivých i nespravodlivých.

Lebo ak milujete tých, ktorí vás milujú, akú odmenu môžete čakať? Vari to nerobia aj mýtnici? A ak pozdravujete iba svojich bratov, čo zvláštne robíte? Nerobia to aj pohania?

Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš nebeský Otec.“

Mt 5, 43-48

kňaz Ján Buc

Ak sa pozrieme do našich spoločenstiev, farností, Cirkví, komunít, akých ľudí tam môžeme vidieť? Sme niečím odlišní od tých, ktorí tam nie sú? Ježiš sa pýta: „Čo zvláštne robíte?“ To, že poznáme a stále viac spoznávame Boha, by asi malo prinášať zmenu – viditeľnú, citeľnú, pozorovateľnú. Nemali by sme byť odizolovaní, ale robiť niečo, čo prináša hĺbku posolstva, ktoré sme prijali. Ovocie nie je na výstavu, ale aby sa dalo ochutnať, aby nasýtilo, aby bolo prínosom. Verím, že ak sme dobre zakotvení na tom pravom viniči, tak budeme prinášať veľa ovocia, lebo on, Ježiš, je život sám.

 

TIP NA DNES:

Keď sa pozriem na seba, zistím, čo robím inak ako tí, ktorí neveria? Môžem si aj povedať, čo by som ešte chcel alebo mal robiť inak.

 

Pridajte sa k nám a sledujte živé pôstne zamyslenia denne o 21:00: fb.me/e/3tsczHzdg

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00