#ziveslovo 27.4.2019

#ziveslovo 27.4.2019

Keď ráno v prvý deň týždňa vstal Ježiš z mŕtvych, zjavil sa najprv Márii Magdaléne, z ktorej kedysi vyhnal sedem zlých duchov. Ona išla a zvestovala to tým, čo s ním bývali a teraz boli smutní a plakali. Ale oni, keď počuli, že žije a že ho videla, neverili.

Potom sa v inej podobe zjavil dvom z nich na ceste, keď išli na vidiek. Aj oni to išli zvestovať ostatným, ale ani im neuverili.

Napokon sa zjavil samým Jedenástim, keď sedeli pri stole, a vyčítal im neveru a tvrdosť srdca, že neuverili tým, čo ho videli vzkrieseného.

A povedal im: „Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium všetkému stvoreniu.“

Mk 16, 9-15

 

brat Filip OFM

Nová jar…

Neviem, ako to máte vy, ale vždy, keď cez veľkonočné dni počujem evanjelium: „Ráno, prvého dňa v týždni, ešte za tmy,“ zmocní sa ma radostná aj revolučná nálada. Cítim v povetrí novú jar, novú možnosť, nový reštart nedeľného rána. Začínam viac chápať, ako sa v Písme môže myslieť, že z dreva kríža sa stal strom života. Začínam viacej chápať, ako sa v Exultete myslí, že šťastná je vina, ktorá spája nebo so zemou a človeka s Bohom. Ježiš je tu. Ježiš je tu. Ježiš je tu! Aby láska pokračovala. Aby aj moja láska pokračovala…

 

TIP NA DNES:

Ak som sa v Pôste v niečom zapieral, nepreženiem to teraz na druhú stranu…

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00