#ziveslovo 27.4.2021

#ziveslovo 27.4.2021

V Jeruzaleme boli sviatky Posvätenia chrámu. Bola zima.

Ježiš sa prechádzal v chráme v Šalamúnovom stĺporadí. Obstúpili ho Židia a hovorili mu: „Dokedy nás chceš držať v neistote?! Ak si Mesiáš, povedz nám to otvorene.“

Ježiš im odvetil: „Už som vám povedal, a neveríte. Svedčia o mne skutky, ktoré konám v mene svojho Otca, ale vy neveríte, lebo nie ste z mojich oviec.

Moje ovce počúvajú môj hlas, ja ich poznám a ony idú za mnou. Ja im dávam večný život. Nezahynú nikdy a nik mi ich nevytrhne z ruky.

Môj Otec, ktorý mi ich dal, je väčší od všetkých a nik ich nemôže Otcovi vytrhnúť z ruky. Ja a Otec sme jedno.“

Jn 10, 22-30

kňaz Ján Buc

Pán Ježiš hovorí o dare večného života, ktorý nám ponúka. Myslím, že nás tento život niekedy „zomelie“ a prestaneme vidieť to najpodstatnejšie v našom bytí, a to je večnosť, ktorú máme pred sebou. Dlhovekosti vieme nejak pomôcť – zdravý životný štýl, pohyb, eliminovanie stresu… Ale ako je to s večnosťou, ktorá nám je ponúkaná? Ježiš hovorí, že on dáva večný život tým, ktorí ho počúvajú a idú za ním. Teda je tu skrytá výzva, či podmienka – počúvať a ísť správnym smerom. Ježiš sa pre nás stal cestou, pravdou a životom; len je otázkou, či hľadáme naplnenie svojho života na správnom mieste a v správnom smerovaní. Myslím, že mnohí z nás ostávajú hluchí a slepí a náš život je potom odrazom neistoty a chaosu.

 

TIP NA DNES:

Môžem dnes porozmýšľať, či počúvam ten správny hlas a idem tým správnym smerom. Ak nie, určite to môžem aj dnes zmeniť.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00