#ziveslovo 27.5.2019

#ziveslovo 27.5.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Keď príde Tešiteľ, ktorého vám ja pošlem od Otca, Duch pravdy, ktorý vychádza od Otca, on o mne vydá svedectvo. Ale aj vy vydávate svedectvo, lebo ste so mnou od začiatku.

Toto som vám povedal, aby ste sa nepohoršovali. Vylúčia vás zo synagóg, ba prichádza hodina, keď sa každý, kto vás zabije, bude nazdávať, že tým slúži Bohu. A budú to robiť preto, že nepoznali Otca ani mňa. A toto som vám povedal, aby ste si spomenuli, keď príde ich hodina, že som vám to hovoril.“

Jn 15, 26 – 16, 4a

 

brat Filip OFM

Na Veľkú noc som sledoval tragické správy zo Srí Lanky, kam som dakedy túžil ísť na misie. Napadlo mi pri tej obrazovke, či tí mladí samovražední útočníci, ktorí sa ovešajú bombami a uprostred svätej omše sa odpália s islamským pokrikom „Allahu akbar“, vedia z toho Koránu zacitovať a žiť aj niečo iné. Lenže nepozerajme len na islam, lebo aj v kresťanstve každý z nás pozná druhé Božie prikázanie z Desatora; a všeobecne sa verí, že treba odsúdiť všetkých, čo majú zlozvyk vykríknuť v dajakom údive „ježišmária“. Málokto si však uvedomí, že brať meno Božie nadarmo znamená napríklad aj zaštítiť sa Bohom a jeho hodnotami, zatiaľ čo mojím jediným motívom je iba skrze posvätné náboženské reči druhého človeka oklamať, zneužiť a následne zahodiť. To je veľmi zle vydané svedectvo pseudoveriaceho.

 

TIP NA DNES:

Poslúžim Bohu úctou k jeho menu vo všetkých jej možnostiach.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00