#ziveslovo 27.5.2020

#ziveslovo 27.5.2020

Ježiš pozdvihol oči k nebu a modlil sa: „Svätý Otče, zachovaj ich vo svojom mene, ktoré si ty dal mne, aby boli jedno ako my.

Kým som bol s nimi, ja som ich zachovával v tvojom mene, ktoré si mi dal. Ochránil som ich a nikto z nich sa nestratil, iba syn zatratenia, aby sa splnilo Písmo.

Ale teraz idem k tebe a toto hovorím na svete, aby mali v sebe moju radosť – a úplnú. Dal som im tvoje slovo a svet ich znenávidel, lebo nie sú zo sveta, ako ani ja nie som zo sveta.

Neprosím, aby si ich vzal zo sveta, ale aby si ich ochránil pred Zlým. Nie sú zo sveta, ako ani ja nie som zo sveta.

Posväť ich pravdou; tvoje slovo je pravda.

Ako si ty mňa poslal na svet, aj ja som ich poslal do sveta a pre nich sa ja sám posväcujem, aby boli aj oni posvätení v pravde.“

Jn 17, 11b-19

 

kňaz Ján Buc

Mám veľmi rád túto Ježišovu modlitbu. Je skvelé si uvedomiť, že on sa modlí za nás k Otcovi. Možno je ešte lepšie si uvedomiť, že Ježiš, Pán pánov a Kráľ kráľov, sa modlí za teba. Nie je to dobrý pocit? Za čo konkrétne sa modlí? Jedna z vecí, za ktoré sa modlí vo svojej veľkňazskej modlitbe: „Aby mali v sebe moju radosť – a úplnú.“ Mať radosť, nie hocijakú, ale jeho a úplnú. Ako ty pozeráš na radosť? Niekedy nás môže premôcť pocit, že mať radosť nie je pre nás. Možno zvlášť v tejto dobe. Tešiť sa – a z čoho? Čo môže prinášať radosť, za ktorú sa Pán Ježiš modlí?

Pápež František v jednom príhovore povedal: „Radosť je dar od Pána. Napĺňa nás vo vnútri. Je to ako pomazanie Ducha. A táto radosť spočíva v istote, že Ježiš je s nami a s Otcom.“ Môžeš sa radovať. Nie je to o nejakom pocite šťastia. Je to niečo, čo ide zvnútra. Možno sa potrebujeme zastaviť a nechať prúdiť Ježišovo víťazstvo do našich sŕdc a životov; myslím, že je to neustály dôvod pre radosť.

 

TIP NA DNES:

Skús sa dnes zastaviť a porozmýšľať o miere radosti vo svojom živote. Aby táto miera radosti rástla, potrebujeme si hlboko v našom srdci uvedomiť dar Ježišovho víťazstva. Nájdime si dnes čas a uvedomme si a porozmýšľajme o tom, čo znamená, že sme vykúpení a zachránení krvou Baránka. To je dôvod pre radosť…

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00