#ziveslovo 27.5.2022

#ziveslovo 27.5.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Veru, veru, hovorím vám: Vy budete plakať a nariekať, a svet sa bude radovať. Budete žialiť, ale váš smútok sa premení na radosť.

Keď žena rodí, je skľúčená, lebo prišla jej hodina. No len čo porodí dieťa, už nemyslí na bolesti pre radosť, že prišiel na svet človek.

Aj vy ste teraz smutní; ale zasa vás uvidím a vaše srdce sa bude radovať. A vašu radosť vám nik nevezme. V ten deň sa ma už nebudete na nič opytovať.“

Jn 16, 20-23a

asistent europoslanca Peter Broz

Prvé vety zo 16. kapitoly Jánovho evanjelia sa určite nepoužívali ako náborov‎‎‎‎‎‎‎ý leták pre veriacich. Je to pochmúrna vízia pre prvý‎ch veriacich. Malo ich čakať nepochopenie ich najbližších; odcudzenie sa svetu, do ktorého sa narodili a nakoniec boj o hol‎ý život v mene náboženskej horlivosti.

Tehotenstvo trvá deväť mesiacov, ale je pre ženu emocionálnym koktailom a seriálom nekonečnej fyzickej nepohody. Nakoniec príde pôrod, ktorý otestuje všetky jej limity.

Evanjelium nás dnes uisťuje, že naše rozhodnutie nasledovať Krista má zmysel, aj keď trpíme a veci idú dole vodou. Nie sme hračkou nezmyselnej náhody. Čo Boh začal, to aj dokončí.


TIP NA DNES:

Pomodlím sa dnes za našich prenasledovaných bratov a sestry vo svete.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00