#ziveslovo 28.10.2020

#ziveslovo 28.10.2020

V tých dňoch vyšiel Ježiš na vrch modliť sa a strávil celú noc v modlitbe s Bohom.

Keď sa rozodnilo, zavolal si učeníkov a vyvolil si z nich Dvanástich, ktorých nazval apoštolmi: Šimona, ktorému dal meno Peter, a jeho brata Ondreja, Jakuba, Jána, Filipa, Bartolomeja, Matúša, Tomáša, Jakuba Alfejovho, Šimona, ktorého volali Horlivec, Júdu Jakubovho a Judáša Iškariotského, ktorý sa stal zradcom.

Zostúpil s nimi dolu a zastal na rovine i veľký zástup jeho učeníkov a veľké množstvo ľudu z celej Judey i z Jeruzalema aj z týrskeho a sidonského pobrežia. Prišli ho počúvať a dať sa uzdraviť zo svojich neduhov. A ozdraveli aj tí, ktorých trápili nečistí duchovia.

A každý zo zástupu sa usiloval dotknúť sa ho, lebo vychádzala z neho sila a uzdravovala všetkých.

Lk 6, 12 – 19

brat Filip OFM

O potrebe modlitby pre človeka, ktorý chce žiť opravdivý vzťah s Bohom, sa už napísalo toľko, že až! Sám Ježiš je dnes prototypom pravdivosti tohto tvrdenia. Modlitba sa v katechizme definuje ako rozhovor s Bohom, avšak každý kresťan skôr alebo neskôr dôjde k tomu, že modlitba má byť vždy viac ako len nezáväzný rozhovor s Bohom. Má byť výkrikom k Bohu, má to byť život v Bohu!

Sám Ježiš, ktorý strávil celú noc v modlitbe, je prototypom tohto tvrdenia, ako treba celý život posvätiť vložením svojej vôle do tej Božej.

 

TIP NA DNES:

Záväzne si dnes uložím, že zajtra ráno hneď po prebudení zasvätím celý deň Bohu krátkou modlitbou a dám mu do rúk všetky stretnutia toho dňa a aj všetky ťažké, nečakané situácie…

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00