#ziveslovo 28.2.2019

#ziveslovo 28.2.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Kto by vám dal piť čo len za pohár vody preto, že ste Kristovi, veru, hovorím vám: Nepríde o svoju odmenu.

Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a hodili ho do mora.

Ak by ťa zvádzala na hriech tvoja ruka, odtni ju: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života zmrzačený, ako keby si mal ísť s obidvoma rukami do pekla, do neuhasiteľného ohňa.

Ak ťa zvádza na hriech tvoja noha, odtni ju: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života krivý, ako keby ťa mali s obidvoma nohami hodiť do pekla.

A ak ťa zvádza na hriech tvoje oko, vylúp ho: je pre teba lepšie, keď vojdeš do Božieho kráľovstva s jedným okom, ako keby ťa mali s obidvoma očami vrhnúť do pekla, kde ich červ neumiera a oheň nezhasína.

Lebo každý bude ohňom solený.

Soľ je dobrá. Ale ak soľ stratí svoju slanosť, čím ju napravíte?

Majte v sebe soľ a žite jeden s druhým v pokoji.“

Mk 9, 41-43.45.47-50

 

režisérka Katarína Pirohová

Nepresolil to už Ježiš náhodou? Odťať ruku, vylúpiť oko… Takéto pasáže by sme najradšej preskočili alebo posunuli „tým druhým“. Ale Ježiš hovorí, že každý bude ohňom solený. Takže to bude asi páliť… Možno tak ako pravda. Našťastie, Ježiš neostáva len pri slovách o drastickej amputácii, ale začína spomínať soľ. Soľ konzervuje, čistí, ničí baktérie, lieči…

Takých nás chce mať Kristus. Očistených v pravde, uzdravených a „trvanlivých“ – s chuťou, ktorá neexspiruje. A hovorí nám, aby sme mali v sebe tú soľ, ktorá očistí a uzdraví aj všetky naše vzťahy. Soľ ako pravda a spravodlivosť. Tie nesmú stratiť chuť. Nesmú zmeniť svoju konzistenciu a podstatu. Kde však nakúpim takú soľ? Ten, ktorý je nemennou Pravdou, bude rád soľou v mojom živote a prinesie do mojich vzťahov pokoj…


TIP NA DNES:

Čo si dnes „osolím“ Pravdou? Do akej oblasti svojho života dnes pozvem Ježiša a poprosím ho o očistenie a uzdravenie?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00