#ziveslovo 28.6.2020

#ziveslovo 28.6.2020

Ježiš povedal svojim apoštolom: „Kto miluje otca alebo matku viac ako mňa, nie je ma hoden. A kto miluje syna alebo dcéru viac ako mňa, nie je ma hoden.

Kto neberie svoj kríž a nenasleduje ma, nie je ma hoden.

Kto nájde svoj život, stratí ho, a kto stratí svoj život pre mňa, nájde ho.

Kto vás prijíma, mňa prijíma. A kto prijíma mňa, prijíma toho, ktorý ma poslal.

Kto prijme proroka ako proroka, dostane odmenu proroka. Kto prijme spravodlivého ako spravodlivého, dostane odmenu spravodlivého.

A kto by dal piť jednému z týchto maličkých čo len za pohár studenej vody ako učeníkovi, veru, hovorím vám: Nepríde o svoju odmenu.“

Mt 10, 37-42

 

brat Filip OFM

Máme za sebou ťažké dni. Tá vírusová uzavretosť našej rodiny mohla v ideálnom prípade ukázať, aký dôležitý je pre nás blízky človek. Pofúka slzy, dôverne vypočuje, vrúcne objíme… Ale cez všetky krízy tohto sveta aj dnes sviežo platí: „Milovať budeš Pána celým svojím srdcom…“ Ak sa o to pokúsiš v láskyplnej úprimnosti, pochopíš, že aj matku, aj otca, aj syna, aj dcéru, aj manžela, aj manželku máš ako ničím nezaslúžený dar práve od neho. Ako dôkaz od toho, kto bezpodmienečne miluje prvý…

 

TIP NA DNES:

Napíš si solídne na papier rebríček svojich vzťahov. Prvých desať najobľúbenejších ľudí. Kde sa tam nachádza Kristus? Ale pravdivo!

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00