#ziveslovo 28.7.2020

#ziveslovo 28.7.2020

Ježiš rozpustil zástupy a vošiel do domu. Tu k nemu pristúpili jeho učeníci a vraveli mu: „Vysvetli nám podobenstvo o kúkoli na roli.“

On im povedal: „Rozsievač dobrého semena je Syn človeka. Roľa je svet. Dobré semeno sú synovia kráľovstva, kúkoľ sú synovia Zlého. Nepriateľ, ktorý ho zasial, je diabol. Žatva je koniec sveta a ženci sú anjeli.

Ako teda zbierajú kúkoľ a pália v ohni, tak bude aj na konci sveta: Syn človeka pošle svojich anjelov a vyzbierajú z jeho kráľovstva všetky pohoršenia a tých, čo pášu neprávosť, a hodia ich do ohnivej pece. Tam bude plač a škrípanie zubami.

Vtedy sa spravodliví zaskvejú ako slnko v kráľovstve svojho Otca. Kto má uši, nech počúva!“

Mt 13, 36-43

 

brat Filip OFM

Z kontextu tohto notoricky známeho podobenstva jasne vyplýva, že žiadny človek nikdy nebol ani nebude pánom žatvy. Ježiš je Pán žatvy a je dobré, keď si to pri všetkých svojich predsudkoch a posudkoch o iných ľuďoch vždy pripomenieme!

Pri čítaní tejto časti Písma mám vždy niekde v podvedomí, že je to príbeh s ešte stále otvoreným koncom. Kúkoľ sa v ňom môže stále zmeniť na pšenicu a opačne… Boh a jeho láska je veľká v tom, že nám dáva čas na zmenu. Každý deň! Veľa času!

 

TIP NA DNES:

Dám si ruku na srdce a opýtam sa seba, či chcem stáť na strane Božieho dobra absolútne, alebo mi je to už apaticky jedno?!

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00