#ziveslovo 28.7.2021

#ziveslovo 28.7.2021

Ježiš povedal zástupom: „Nebeské kráľovstvo sa podobá pokladu ukrytému v poli. Keď ho človek nájde, skryje ho a od radosti z neho ide, predá všetko, čo má, a pole kúpi.

Nebeské kráľovstvo sa podobá aj kupcovi, ktorý hľadá vzácne perly. Keď nájde veľmi cennú perlu, ide, predá všetko, čo má, a kúpi ju.“

Mt 13, 44-46

brat Filip, OFM

Ako sa asi mohli tváriť a čo si asi mohli myslieť ľudia, ktorí boli na koncerte Milana Lasicu, ktorý sa po záverečnom úklone zosunul k zemi a to bolo posledné, čo za svojho života urobil? Myslím, že nikto z divákov si tento silný zážitok nedá len tak za klobúk a každý akosi automaticky prehodnotí svoj rebríček hodnôt keď vidí, akí sme pred životom krehkí. Prehodnotí všetko, o čo sa denne usiluje, za čím uteká a čomu dáva čas aj svoju silu.

Dnešné evanjelium vlastne hovorí o tom, že až raz človek naplno pochopí hodnotu nebeského kráľovstva, bude chcieť zaň obetovať všetko, pretože toto nebeské kráľovstvo preváži každú misku váh na svoju stranu, nech by sme už na tú druhú stranu položili čokoľvek…

 

TIP NA DNES:

Aspoň v krátkej chvíli dám dnes zaznieť svojim vzťahom, ktoré vytváram s Bohom aj s ľuďmi a ukážem, ako mi na nich záleží!

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00