#ziveslovo 28.8.2019

#ziveslovo 28.8.2019

Ježiš povedal zákonníkom a farizejom: „Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo sa podobáte obieleným hrobom, ktoré zvonka vyzerajú pekne, ale vnútri sú plné mŕtvolných kostí a všelijakej nečistoty! Tak sa aj vy navonok zdáte ľuďom spravodliví, no vnútri ste plní pokrytectva a neprávosti.

Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci! Prorokom staviate hrobky a spravodlivým zdobíte pomníky a hovoríte: ‚Keby sme boli žili za čias našich otcov, neboli by sme s nimi prelievali krv prorokov.‘ A tak si sami svedčíte, že ste synmi tých, čo zabíjali prorokov. Vy už dovŕšte mieru svojich otcov!“

Mt 23, 27-32

 

režisérka Katarína Pirohová

Zrkadlo by vedelo prezradiť, čo skrývam pod mejkapom. Čo všetko viem pozakrývať pred druhými i sama pred sebou. Na čo sa to vlastne hrám? Boh pozná všetky moje pády a zlyhania. Tak čo s nimi? A čo teda so mnou, keď príde vyúčtovanie? Ako dopadne moje pokrytectvo pred Božou spravodlivosťou?

Bola by to krutá odpoveď, keby nebolo Ježišovej obety na kríži. On zomrel za moju pretvárku, neprávosť, za všetky moje hriechy. Ježiš vyleštil moje zrkadlo a teraz – skrze jeho obeť – ma môže odrážať očistenú. A spravodlivý Boh ma takúto vidí. A odpúšťa mi každú vinu, ktorú vyznám, pre Ježišov kríž a jeho preliatu krv…

 

TIP NA DNES:

Dnes ráno pred zrkadlom odkryjem nánosy pretvárky a priznám pred Bohom svoju hriešnosť. Pôjdem mu vyznať každý svoj hriech a budem sa radovať, lebo viem, že skrze Ježišovu krv je mi dávno odpustené.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00