#ziveslovo 3.10.2020

#ziveslovo 3.10.2020

Sedemdesiati dvaja sa vrátili natešení a hovorili: „Pane, aj zlí duchovia sa nám poddávajú v tvojom mene!“

On im povedal: „Videl som satana padať z neba ako blesk. Hľa, dal som vám moc šliapať po hadoch a škorpiónoch i po všetkej sile nepriateľa a nič vám neuškodí. No neradujte sa z toho, že sa vám poddávajú duchovia, ale radujte sa, že sú vaše mená zapísané v nebi.“

V tej hodine Ježiš zaplesal v Duchu Svätom a povedal: „Zvelebujem ťa, Otče, Pán neba i zeme, že si tieto veci skryl pred múdrymi a rozumnými a zjavil si ich maličkým. Áno, Otče, tebe sa tak páčilo.

Môj Otec mi odovzdal všetko. A nik nevie, kto je Syn, iba Otec, ani kto je Otec, iba Syn a ten, komu to Syn bude chcieť zjaviť.“

Potom sa obrátil osobitne k učeníkom a povedal: „Blahoslavené oči, ktoré vidia, čo vidíte vy. Lebo hovorím vám: Mnohí proroci a králi chceli vidieť, čo vidíte vy, ale nevideli, a počuť, čo vy počúvate, ale nepočuli.

Lk 10, 17 – 24

asistent europoslanca Peter Broz

Ježiš schladil svojich nadšených učeníkov, ktorí konali zázraky a divy a s duchovnou autoritou slúžili svojmu okoliu. Napriek tomu, že poslúchli jeho slová, keď ich vysielal na misiu do okolitých miest, Ježiš ich pozornosť upriamuje na ešte dôležitejší fakt. Sú Božími priateľmi, ich mená poznajú aj v nebi. Božie slovo nám často pripomína, že na život na zemi nás vyzbrojuje duchovnou autoritou pre duchovný boj, milosťou pre prekonanie ťažkostí a pomazaním efektívne slúžiť ostatným. Evanjelium je však ešte viac: je radostnou správou o obnovení dôverného spojenia človeka s Bohom; o láske, ktorá ide naprieč dejinami; o našej identite občanov neba.

 

TIP NA DNES:

Stále budem vedieť nájsť radosť a pokoj, aj keď stratím svoju prácu, svoje renomé, priazeň priateľov alebo rodinnú pohodu?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00