#ziveslovo 3.3.2020

#ziveslovo 3.3.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť. Nenapodobňujte ich; veď váš Otec vie, čo potrebujete, prv ako by ste ho prosili.

Vy sa budete modliť takto: Otče náš, ktorý si na nebesiach, posväť sa tvoje meno, príď tvoje kráľovstvo, buď tvoja vôľa, ako v nebi, tak i na zemi.

Chlieb náš každodenný daj nám dnes. A odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom. A neuveď nás do pokušenia, ale zbav nás Zlého.

Lebo ak vy odpustíte ľuďom ich poklesky, aj váš nebeský Otec vám odpustí. Ale ak vy neodpustíte ľuďom, ani váš Otec neodpustí vaše hriechy.“

Mt 6, 7-15

 

jezuita Tomáš Jellúš

Ako spoznáme skutočne zamilovanú dvojicu? Vedia byť spolu aj ticho. Veď vtedy počujú rozprávať svoje srdce. Boh chce, aby sme niečo podobné zažili aj vo vzťahu s ním. Aby rozprávali naše srdcia. Niekedy nás ticho obťažuje, lebo potom počujeme kričať všetky tie veci, ktoré sme v sebe potlačili. Ježiš chce počuť aj to, všetky tie veci, ktoré sme ukryli čo najhlbšie do svojho vnútra, lebo sme sa nemohli prejaviť.

 

TIP NA DNES:

Poviem svojim ústam: Dnes máš dovolenku, namiesto teba bude rozprávať moje srdce. Chcem počuť, čo mi chce povedať.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00