#ziveslovo 3.4.2020

#ziveslovo 3.4.2020

Židia zdvihli kamene a chceli Ježiša kameňovať. Ježiš im povedal: „Ukázal som vám veľa dobrých skutkov od Otca. Pre ktorý z nich ma kameňujete?!“

Židia mu odpovedali: „Nekameňujeme ťa za dobrý skutok, ale za rúhanie, preto, že hoci si človek, robíš sa Bohom.“

Ježiš im vravel: „A nie je napísané vo vašom zákone: ‚Ja som povedal: Ste bohmi?‘ Nuž ak nazval bohmi tých, ktorým bolo dané Božie slovo – a Písmo nemožno zrušiť! –, prečo vy hovoríte tomu, ktorého Otec posvätil a poslal na svet: ‚Rúhaš sa‘ za to, že som povedal: Som Boží Syn?!

Ak nekonám skutky môjho Otca, neverte mi. Ale ak ich konám, keď už nechcete veriť mne, verte tým skutkom, aby ste poznali a vedeli, že vo mne je Otec a ja v Otcovi!“ Preto ho zasa chceli chytiť, ale on sa im vymkol z rúk.

Znova odišiel za Jordán, na miesto, kde Ján predtým krstil, a tam zostal.

Mnohí prichádzali za ním a hovorili si: „Ján síce neurobil nijaké znamenie, ale všetko, čo Ján povedal o tomto, je pravda.“ A mnohí tam uverili v neho.

Jn 10, 31-42

 

asistent europoslanca Peter Broz

Keď konáme dobro, prirodzene očakávame, že naše okolie sa nám tiež odplatí dobrom. V skutočnosti sme neraz zakúsili, že vykonaný skutok je nepochopený, zamietnutý alebo preň dokonca trpíme. Ježiš nám ukazuje, čo má byť našou motiváciou činiť dobro v takých časoch: „… vo mne je Otec a ja v Otcovi!“ Skutočným motorom konania dobra je Otcova prítomnosť v nás. On je náš zdroj, naše potešenie i zadosťučinenie.

 

TIP NA DNES:

Skontroluj si svoje srdce. Smerujú všetky tvoje motívy k Otcovi, ktorý vidí aj v skrytosti?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00