#ziveslovo 3.4.2021

#ziveslovo 3.4.2021

Keď sa pominula sobota, Mária Magdaléna a Mária Jakubova i Salome nakúpili voňavé oleje a išli ho pomazať. V prvý deň týždňa, skoro ráno, po východe slnka, prišli k hrobu a hovorili si: „Kto nám odvalí kameň od vchodu do hrobu?“

Ale keď sa pozreli, videli, že kameň je odvalený; bol totiž veľmi veľký.

Keď vošli do hrobu, na pravej strane videli sedieť mladíka oblečeného do bieleho rúcha a stŕpli.

On sa im prihovoril: „Neľakajte sa! Hľadáte Ježiša Nazaretského, ktorý bol ukrižovaný. Vstal z mŕtvych. Niet ho tu. Hľa, miesto, kde ho uložili. Ale choďte a povedzte jeho učeníkom a Petrovi: ‚Ide pred vami do Galiley. Tam ho uvidíte, ako vám povedal.‘“

Vyšli a utekali od hrobu, lebo sa ich zmocnila hrôza a strach. A nepovedali nikomu nič, lebo sa báli.

Mk 16, 1-8

asistent europoslanca Peter Broz

Videli Ježiša trpieť. Videli jeho smrť a videli, ako ho pochovali. Hľadali ho, prirodzene, na tom istom mieste. Ježiš je prítomný, keď trpíme. Je s nami, keď prechádzame temnými údoliami života.

Napriek tomu hovorí anjel ženám, že Ježiša hľadajú na nesprávnom mieste. Hrob – utrpenie, bolesť, strach a temnota – nie sú konečnou stanicou Božieho Syna a ani našou. Svojím zmŕtvychvstaním nám dokazuje, že žijeme pre inú, nebeskú realitu. A to je výnimočná správa! Ako ľudia znovu narodení pre nebo zakúšajme radosť a moc, ktorú nám ponúka zmŕtvychvstalý Kristus. Očakávajme ho na tých správnych miestach!

 

TIP NA DNES:

V akých životných problémoch a situáciách som stratil nádej a uspokojil som sa so súčasným stavom? Neprestal som veriť, že Ježiš naozaj zvíťazil?

 

Pridajte sa k nám a sledujte živé pôstne zamyslenia denne o 21:00: fb.me/e/3tsczHzdg

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00