#ziveslovo 3.5.2019

#ziveslovo 3.5.2019

Ježiš povedal Tomášovi: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa. Ak poznáte mňa, budete poznať aj môjho Otca. Už teraz ho poznáte a videli ste ho.“

Filip sa ozval: „Pane, ukáž nám Otca a to nám postačí.“

Ježiš mu vravel: „Filip, toľký čas som s vami a nepoznáš ma?! Kto vidí mňa, vidí Otca. Ako môžeš hovoriť: ‚Ukáž nám Otca?!‘ Neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne? Slová, ktoré vám hovorím, nehovorím sám zo seba, ale Otec, ktorý ostáva vo mne, koná svoje skutky.

Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. Ak nie pre iné, aspoň pre tie skutky verte!

Veru, veru, hovorím vám: Aj ten, kto verí vo mňa, bude konať skutky, aké ja konám, ba bude konať ešte väčšie, lebo ja idem k Otcovi.

A urobím všetko, o čo budete prosiť v mojom mene, aby bol Otec oslávený v Synovi. Ak ma budete prosiť o niečo v mojom mene, ja to urobím.“

Jn 14, 6-14

 

jezuita Tomáš Jellúš

Čakáme v živote na naplnenie našej túžby. A niekedy až tak veľmi, že sme zaslepení voči pokladom, ktoré sa už v našom živote vyskytujú. Smútok a znechutenie vznikajú z toho, keď si myslíme, že nemáme to, čo chceme. „Filip, toľký čas som s vami a nepoznáš ma?!“ Vložme si tam svoje meno. Možno je to tak, že to, po čom nám plače srdce, už máme. Naša životná láska, priateľstvo, Boh, okolnosti, náš život… možno je to všetko už tu, stačí otvoriť oči a byť vďačný.

 

TIP NA DNES:

Nebudem hľadať kamene, ak mám v ruke diamant, lebo sa mi môže stať, že oň prídem.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00