#ziveslovo 3.5.2020

#ziveslovo 3.5.2020

Ježiš povedal: „Veru, veru, hovorím vám: Kto nevchádza do ovčinca bránou, ale prelieza inokade, je zlodej a zbojník. Kto vchádza bránou, je pastier oviec. Tomu vrátnik otvára a ovce počúvajú jeho hlas. On volá svoje ovce po mene a vyvádza ich. Keď ich všetky vyženie, kráča pred nimi a ovce idú za ním, lebo poznajú jeho hlas. Za cudzím nepôjdu, ba ujdú od neho, lebo cudzí hlas nepoznajú.“ Ježiš im to povedal takto obrazne, ale oni nepochopili, čo im to chcel povedať.

Preto im Ježiš znova vravel: „Veru, veru, hovorím vám: Ja som brána k ovciam: Všetci, čo prišli predo mnou, sú zlodeji a zbojníci, ale ovce ich nepočúvali. Ja som brána. Kto vojde cezo mňa, bude spasený; bude vchádzať i vychádzať a nájde pastvu.

Zlodej prichádza, len aby kradol, zabíjal a ničil. Ja som prišiel, aby mali život a aby ho mali hojnejšie.“

Jn 10, 1-10

 

asistent europoslanca Peter Broz

Koľko manažérov, prorokov, influencerov a koučov nám ponúka svoje tajomstvá na dokonalé manželstvo, prosperujúci život a závratnú kariéru? Stačí stlačiť Follow alebo Subscribe a krok za krokom objavovať svoj šťastný život a uvoľniť svoj potenciál. Ježiš nám dnes hovorí, že on je jediný zdroj života a šťastia. Ten, kto ho chce obísť alebo vynechať, je zlodej a podvodník. Ak do svojho stredu položíme jeho slová a moc, nemôžeme sa stratiť.

 

TIP NA DNES:

Ježiš nás uisťuje, že budeme poznať jeho hlas. Pri ktorých denných aktivitách počujem jeho hlas zreteľne a kedy som úplne hluchý?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00