#ziveslovo 3.5.2022

#ziveslovo 3.5.2022

Ježiš povedal Tomášovi: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa. Ak poznáte mňa, budete poznať aj môjho Otca. Už teraz ho poznáte a videli ste ho.“

Filip sa ozval: „Pane, ukáž nám Otca a to nám postačí.“

Ježiš mu vravel: „Filip, toľký čas som s vami a nepoznáš ma?! Kto vidí mňa, vidí Otca. Ako môžeš hovoriť: ‚Ukáž nám Otca?!‘ Neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne? Slová, ktoré vám hovorím, nehovorím sám zo seba, ale Otec, ktorý ostáva vo mne, koná svoje skutky.

Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. Ak nie pre iné, aspoň pre tie skutky verte!

Veru, veru, hovorím vám: Aj ten, kto verí vo mňa, bude konať skutky, aké ja konám, ba bude konať ešte väčšie, lebo ja idem k Otcovi.

A urobím všetko, o čo budete prosiť v mojom mene, aby bol Otec oslávený v Synovi. Ak ma budete prosiť o niečo v mojom mene, ja to urobím.

Jn 14, 6-14

redemptorista Rastislav Dluhý, CSsR

V každom Ježišovom slove a skutku sa skrýva pravda o nás, o Bohu, o tomto aj budúcom svete. Zároveň sú jeho slová naším životným štýlom – cestou. Ježiš však nie je len pravdou, ktorú sa máme naučiť, alebo morálnou cestou, po ktorej máme kráčať. Je aj životom. Človek môže žiť naplno, plnohodnotne a radostne iba v ňom. Ježiš prišiel, aby sme mali život a aby sme ho mali hojne. Hojný život je akoby poznávacím znakom učeníka, ktorý žije s Ježišom. Bez Ježiša človek živorí. Preto Ježiš hovorí, že jeho slová sú Duch a život a jeho telo je chlebom života.


TIP NA DNES:

Pomodlím sa: „Pane, u teba je prameň života. Daj sa mi z neho opäť napiť.“

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00