#ziveslovo 30.1.2022

#ziveslovo 30.1.2022

Ježiš v nazaretskej synagóge začal hovoriť: „Dnes sa splnilo toto Písmo, ktoré ste práve počuli.“

Všetci mu prisviedčali a divili sa milým slovám, čo vychádzali z jeho úst, a hovorili: „Vari to nie je Jozefov syn?“

On im vravel: „Akiste mi pripomeniete príslovie: Lekár, lieč sám seba! Počuli sme, čo všetko sa stalo v Kafarnaume; urob to aj tu, vo svojej vlasti.“

A dodal: „Veru, hovorím vám: Ani jeden prorok nie je vzácny vo svojej vlasti. Ale vravím vám pravdu: Mnoho vdov bolo v Izraeli za dní Eliáša, keď sa zavrelo nebo na tri roky a šesť mesiacov a nastal veľký hlad po celej krajine. A ani k jednej z nich nebol poslaný Eliáš, iba k onej vdove do Sarepty v Sidone. A mnoho malomocných bolo v Izraeli za proroka Elizea, a ani jeden z nich nebol očistený, iba Sýrčan Náman.“

Keď to počuli, všetkých v synagóge zachvátil hnev. Vstali, vyhnali ho z mesta a viedli ho až na zráz vrchu, na ktorom bolo ich mesto postavené, a odtiaľ ho chceli zhodiť. Ale on prešiel pomedzi nich a odišiel.

Lk 4, 21-30

verbista Tomáš Gerboc

Pamätáte si na nejaký svoj trapas? Napríklad v škole alebo medzi kamarátmi? Isto áno. Ja si pamätám, ako som mal recitovať básničku, ľahkú a krátku. Pred vystúpením som si ju zopakoval, no keď som vyšiel pred spolužiakov, nevedel som ani to, ako sa volám. Trapas. Hanba. Aj o Ježišovi ľudia pochybovali a hovorili: „Vari to nie je Jozefov syn?“ Mali ho za niekoho obyčajného, kto nič veľké urobiť nemôže. A on predsa urobil čosi veľké – to najväčšie, čo si vieme predstaviť – zachránil celý svet, každého z nás. Pamätajme, že ak sme urobili chybu, nabudúce to môžeme urobiť omnoho lepšie a správne.


TIP NA DNES:

Ak mi dnes niečo hneď nevyjde, ak v čomsi pochybím, nevzdám to. Skúsim to znovu. Nebudem o sebe pochybovať a ani spochybňovať iných. Dnes sa nikomu nebudem posmievať, ale budem povzbudzovať.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00