#ziveslovo 30.4.2021

#ziveslovo 30.4.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nech sa vám srdce nevzrušuje! Veríte v Boha, verte aj vo mňa. V dome môjho Otca je mnoho príbytkov. Keby to tak nebolo bol by som vám povedal, že vám idem pripraviť miesto?! Keď odídem a pripravím vám miesto, zasa prídem a vezmem vás k sebe, aby ste aj vy boli tam, kde som ja. A cestu, kam idem, poznáte.“

Tomáš mu povedal: „Pane, nevieme, kam ideš. Akože môžeme poznať cestu?!“

Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.“

Jn 14, 1-6

sestra Damiána Farkašová, DKL

„V dome môjho Otca je mnoho príbytkov. Keby to tak nebolo, bol by som vám povedal, že vám idem pripraviť miesto?“ …mať príbytok, mať miesto, kde sa cítim doma. Ježiš nás dnes uisťuje, že v nebi máme dostatok takého miesta. Cítili ste niekedy potrebu, aby sa o vás niekto postaral? Aby ste sa mohli na neho spoľahnúť, o niekoho sa oprieť? Ježiš nám hovorí, že na neho sa spoľahnúť môžeme. I keď odchádza, je to preto, že nám ide pripraviť miesto. Túži po našej prítomnosti. Dokonca pre nás príde. A hoci Tomáš – pragmatik, si nevie predstaviť, ako môžeme poznať cestu, keď nepoznáme cieľ, Ježiš si s tým starostí nerobí. Cestu nám už ukázal. On je pre nás cesta, on je pravda, on je život sám.

 

TIP NA DNES:

Dnes sa opriem o Ježiša a dovolím mu, aby sa on postaral o mňa. Možno krátkou modlitbou, zotrvaním v jeho prítomnosti, prijatím sviatostí, alebo iným dostupným spôsobom.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00