#ziveslovo 30.5.2019

#ziveslovo 30.5.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Tak je napísané, že Mesiáš bude trpieť a tretieho dňa vstane z mŕtvych a v jeho mene sa bude všetkým národom, počnúc od Jeruzalema, hlásať pokánie na odpustenie hriechov. Vy ste toho svedkami.

Hľa, ja na vás zošlem, čo môj Otec prisľúbil. Preto zostaňte v meste, kým nebudete vystrojení mocou z výsosti!“

Potom ich vyviedol von až k Betánii, zdvihol ruky a požehnal ich. Ako ich žehnal, vzdialil sa od nich a vznášal sa do neba. Oni sa mu klaňali a s veľkou radosťou sa vrátili do Jeruzalema. Stále boli v chráme a velebili Boha.

Lk 24, 46-53

 

františkán Felix Mária OFM

„No ja som červ, a nie človek, ľuďom som na posmech a davu na opovrhnutie.“ (Ž 22, 7) Asi by nám tieto slová nenapadli pri čítaní dnešného evanjelia. Mne tiež nie, ale našiel som ich ako „odvolávku“ za prvou vetou, ktorá hovorí o utrpení. Ježiš ide k Otcovi, ale pripomína svojim učeníkom, že nie „vystúpenie“, ale poníženie a „cesta nadol“ je jeho dielom. Od Jeruzalema sa bude hlásať pokánie. Svedectvo pokory a „slabosti“ – až takej, ktorou budú mnohí opovrhovať. Je to bláznovstvo evanjelia. Moc, nie svetská, ale moc z výsosti. Dostali sme k tomu všetkému jeho požehnanie, aby sme to zvládli. Neprestaňme mu dôverovať, lebo ak stratíme dôveru, začne sa v našom srdci strach a panika.

 

TIP NA DNES:

Odovzdaj Bohu svoje starosti a žehnaj ľudom, ktorí ti ich spôsobili.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00