#ziveslovo 30.7.2019

#ziveslovo 30.7.2019

Ježiš rozpustil zástupy a vošiel do domu. Tu k nemu pristúpili jeho učeníci a vraveli mu: „Vysvetli nám podobenstvo o kúkoli na roli.“

On im povedal: „Rozsievač dobrého semena je Syn človeka. Roľa je svet. Dobré semeno sú synovia kráľovstva, kúkoľ sú synovia Zlého. Nepriateľ, ktorý ho zasial, je diabol. Žatva je koniec sveta a ženci sú anjeli.

Ako teda zbierajú kúkoľ a pália v ohni, tak bude aj na konci sveta: Syn človeka pošle svojich anjelov a vyzbierajú z jeho kráľovstva všetky pohoršenia a tých, čo pášu neprávosť, a hodia ich do ohnivej pece. Tam bude plač a škrípanie zubami.

Vtedy sa spravodliví zaskvejú ako slnko v kráľovstve svojho Otca. Kto má uši, nech počúva!“

Mt 13, 36-43

 

františkán Felix Mária OFM

Jedno je kráľovstvo. Jeden svet. Sme tu bratmi a sestrami. Kresťanská antropológia – veda o človeku (súbor vied) – dáva človeku veľkú dôstojnosť. Dokonca postavila človeka vyššie ako grécka filozofia. V tomto našom svete, ktorý Boh usporiadal, sa niekomu zachcelo vystrájať. A celkom sa mu darí. Kúkoľu je tu riadne; ako by povedal človek poeticky, neúrekom. Synovia kráľovstva majú veľkú zodpovednosť – otvoriť uši a jemne načúvať. Nie plaču a škrípaniu zubami, ale čo hovorí Duch v nás. On je náš priateľ. A Ježiš dnes pomenováva aj nepriateľa – toho, kto odporuje Božiemu plánu. Toho, kto chce rozbiť a rozdeliť kráľovstvo, ktoré mu nepatrí.

 

TIP NA DNES:

Každý z nás je rozsievač. Rozsievaj. Veď vieš.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00