#ziveslovo 31.1.2020

#ziveslovo 31.1.2020

Ježiš povedal zástupom: „S Božím kráľovstvom je to tak, ako keď človek hodí semeno do zeme; či spí alebo vstáva, v noci či vo dne, semeno klíči a rastie a on ani o tom nevie. Zem sama od seba prináša úrodu: najprv steblo, potom klas a napokon plné zrno v klase. A keď úroda dozreje, hneď priloží kosák, lebo nastala žatva.“

A pokračoval: „K čomu prirovnáme Božie kráľovstvo alebo akým podobenstvom ho znázorníme? Je ako horčičné zrnko. Keď ho sejú do zeme, je najmenšie zo všetkých semien na zemi, ale keď sa zaseje, vzíde, prerastie všetky byliny a vyháňa veľké konáre, takže v jeho tôni môžu hniezdiť nebeské vtáky.“

V mnohých takýchto podobenstvách im hlásal slovo podľa toho, ako boli schopní počúvať. Bez podobenstva im ani nehovoril. Ale svojim učeníkom v súkromí všetko vysvetlil.

Mk 4, 26-34

 

šéfredaktor Martin Ližičiar

Žijeme v instantnej dobe. Všetko chceme hneď. Alebo aspoň na sklonku svojho života, aby sme mohli zhodnotiť, zanalyzovať a mať dobrý pocit. Ale čo ak ovocie budú zbierať až iní? Vtedy sa neoplatí zasievať? Určite sa oplatí. Lebo… semeno klíči a rastie, aj keď o tom nevieme.

 

TIP NA DNES:

Dnes si spomeniem na niekoho, kto už nie je medzi nami. Čo mi tu zanechal? Z akých jeho skutkov či slov žijeme dodnes? A pridám za neho – samozrejme – modlitbu.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00