#ziveslovo 31.1.2021

#ziveslovo 31.1.2021

V sobotu vošiel Ježiš v Kafarnaume do synagógy a učil. I žasli nad jeho učením, lebo ich učil ako ten, čo má moc, a nie ako zákonníci.

A práve bol v ich synagóge človek posadnutý nečistým duchom. Ten vykríkol: „Čo ťa do nás, Ježiš Nazaretský? Prišiel si nás zničiť? Viem, kto si: Boží Svätý.“

Ježiš mu prísne rozkázal: „Mlč a vyjdi z neho!“ Nečistý duch ním zalomcoval a s veľkým krikom z neho vyšiel.

Všetci sa čudovali a jeden druhého sa vypytovali: „Čo je to? Nové učenie s mocou! Aj nečistým duchom rozkazuje a poslúchajú ho.“ A chýr o ňom sa hneď rozniesol všade, po celej galilejskej krajine.

Mk 1, 21 – 28

šéfredaktor Martin Ližičiar

Nedávno som čítal rozhovor s rabínom, v ktorom hovorí, že Židia majú pre pomenovanie Boha označenie „ein sof“, čo znamená: Boh bez konca, bez obmedzení. Neobmedzený Boh svojou mocou. Dnes som si na to spomenul, keď evanjelium hovorí o Ježišovi ako o tom, ktorý má moc a nad ktorého mocou sa divia ľudia v celom kraji.

Ten istý Ježiš – aj keď ho nevidíme – je dnes prítomný v našich životoch, srdciach či uliciach. Sprevádza nás v našich ťažkostiach, problémoch, bolestiach – ako ten, ktorý vie zasiahnuť a nemá žiadne limity. Žiadne obmedzenia. Žiadne prekážky. Možno sa cítime na dne, zúfalo a bez riešení, Ježiš však vie túto ťažobu poraziť, zničiť a prikázať jej, „aby odišla“. Rovnako, ako to urobil vtedy, má tú istú moc aj dnes. Zavolajme ho, aby si poradil aj s naším problémom a obmedzením.

 

TIP NA DNES:

Dnes položím pred Boha jeden svoj balvan, ktorý ma ťaží… a zverím ho do jeho rúk a moci.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00