#ziveslovo 31.3.2022

#ziveslovo 31.3.2022

Ježiš povedal Židom: „Ak vydávam svedectvo o sebe len ja sám, moje svedectvo nie je pravdivé. Ale je niekto iný, čo svedčí o mne, a ja viem, že svedectvo, ktoré vydáva o mne, je pravdivé.

Vy ste poslali k Jánovi a on vydal svedectvo pravde. Lenže ja neprijímam svedectvo od človeka, ale toto hovorím preto, aby ste vy boli spasení. On bol lampa, ktorá horí a svieti, a vy ste sa chceli chvíľu veseliť v jeho svetle.

Ja mám väčšie svedectvo, ako je Jánovo: skutky, ktoré mi dal vykonať Otec. Tieto skutky, ktoré konám, svedčia o mne, že ma poslal Otec. A sám Otec, ktorý ma poslal, vydal o mne svedectvo.

Vy ste nikdy nepočuli jeho hlas, ani jeho tvár ste nevideli a jeho slovo neostáva vo vás, lebo neveríte tomu, ktorého on poslal.

Skúmate Písma, lebo si myslíte, že v nich máte večný život, a práve ony svedčia o mne. Lenže vy nechcete prísť ku mne, aby ste mali život.

Slávu od ľudí neprijímam. Ale vás poznám, že nemáte v sebe Božiu lásku.

Ja som prišiel v mene môjho Otca, a neprijímate ma. Keby prišiel niekto iný v svojom vlastnom mene, toho by ste prijali.

Ako môžete veriť vy, ktorí sa navzájom oslavujete, a nehľadáte slávu, ktorú dáva len Boh?!

Nemyslite si, že ja budem na vás u Otca žalovať. Iný na vás žaluje: Mojžiš, do ktorého skladáte svoju nádej. Lenže keby ste verili Mojžišovi, verili by ste aj mne, lebo on o mne písal. Ale ak neveríte tomu, čo on napísal, ako uveríte mojim slovám?!“

Jn 5, 31-47

kňaz Ján Buc

Pán Ježiš prišiel na zem, aby nám ponúkol život v inej kvalite. Jeho slová „lenže vy nechcete prísť ku mne, aby ste mali život“ majú v sebe určitý druh smútku až výčitky, že ľudia neprijali túto ponuku a pozvanie. Ako sme na tom my? Kde hľadáme život? Čo nás teší, čo nám prináša radosť? Niekedy sa stáva, že zabudneme na to, čo je najdôležitejšie, a urputne zápasíme o to, čo moľ a zlodej môže zničiť, teda je to niekedy až nepodstatné s ohľadom na náš život. V dnešnej dobre potrebujeme byť veľmi múdri správcovia času a životnej energie, aby sme nepremrhali to, čo nám prinesie život v pravom slova zmysle.


TIP NA DNES:

Nájdem si dnes aspoň päť minút a porozmýšľam o tom, čo sú moje priority a za čím sa ženiem.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00