#ziveslovo 31.5.2022

#ziveslovo 31.5.2022

Ježiš pozdvihol oči k nebu a hovoril: „Otče, nadišla hodina: Osláv svojho Syna, aby Syn oslávil teba, tak, ako si mu dal moc nad každým telom, aby všetko, čo si dal ty jemu, im darovalo večný život. A večný život je v tom, aby poznali teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.

Ja som ťa oslávil na zemi: dokončil som dielo, ktoré si mi dal vykonať. A teraz ty, Otče, osláv mňa pri sebe slávou, ktorú som mal u teba skôr, ako bol svet.

Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta. Tvoji boli a dal si ich mne a oni zachovali tvoje slovo. Teraz poznali, že všetko, čo si mi dal, je od teba, lebo slová, ktoré si ty dal mne, ja som dal im. A oni ich prijali a naozaj spoznali, že som vyšiel od teba, a uverili, že si ma ty poslal.

Za nich prosím. Neprosím za svet, ale za tých, ktorých si mi dal, lebo sú tvoji. A všetko, čo je moje, je tvoje, a čo je tvoje, je moje. A v nich som oslávený.

Už nie som vo svete, ale oni sú vo svete a ja idem k tebe.“

Jn 17, 1-11a

kňaz Ján Buc

Mám veľmi rád sedemnástu kapitolu Jánovho evanjelia. Ukazuje mi, ako Ježiš miluje ľudí. On vie, že za nás zomrie – obetuje celé svoje bytie –, aby nás zachránil, ale pred tým, ako sa tak stane, modlí sa k svojmu Otcovi za nás všetkých. Sme v jeho pohľade vzácni a prosí za nás, aby sme dokázali žiť to, čo nám Boh ponúka. Ak si to celé hlboko uvedomíme, tak pochopíme, že každý z nás má obrovskú hodnotu, ktorá je potvrdená nielen Ježišovými slovami, keď sa za nás modlí, ale hlavne jeho obetou, ktorá zmenila dejiny človeka – každého z nás. Neustále si potrebujeme pripomínať to, kto sme v Božích očiach.


TIP NA DNES:

Pozriem sa na seba Božími očami a poďakujem mu celým srdcom za dar života a za jeho prítomnosť pri mne a vo mne.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00