#ziveslovo 4.12.2018

#ziveslovo 4.12.2018

Ježiš v tej hodine zaplesal v Duchu Svätom a povedal: „Zvelebujem ťa, Otče, Pán neba i zeme, že si tieto veci skryl pred múdrymi a rozumnými a zjavil si ich maličkým. Áno, Otče, tebe sa tak páčilo.

Môj Otec mi odovzdal všetko. A nik nevie, kto je Syn, iba Otec, ani kto je Otec, iba Syn a ten, komu to Syn bude chcieť zjaviť.“

Potom sa obrátil osobitne k učeníkom a povedal: „Blahoslavené oči, ktoré vidia, čo vidíte vy. Lebo hovorím vám: Mnohí proroci a králi chceli vidieť, čo vidíte vy, ale nevideli, a počuť, čo vy počúvate, ale nepočuli.“

Lk 10, 21-24

 

sestra Františka Čačková OSF

Pred pár dňami ušiel na pódium k Svätému Otcovi malý chlapček. Autista, ktorý nerozpráva. Pápež František zachytil dotyk Ducha Svätého: „Toto dieťa… je slobodné, nedisciplinovane slobodné, avšak je slobodné. A núti ma to rozmýšľať: Som podobne slobodný pred Bohom?“ Čo robí Ježiš, keď slobodne a verejne plesá v Duchu Svätom? Je nadšený z toho, že maličkí vidia, čo Otec skrýva pred veľkými. Čo však s tým, keď všetko v nás kričí: „Nerozprávaj sa so mnou ako s malým deckom!“ alebo: „Už nie som malá!“ No… v podstate som. Ocko! Som tvojím dieťaťom!

 


TIP NA DNES:

Urobím dnes jeden nedisciplinovane slobodný skutok plný radosti z toho, že som Božím dieťaťom? Alebo ten múdry a rozumný vo mne mi to nedovolí?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00