#ziveslovo 4.3.2020

#ziveslovo 4.3.2020

Keď sa schádzali zástupy, začal Ježiš hovoriť: „Toto pokolenie je zlé pokolenie. Žiada znamenie, ale znamenie nedostane, iba ak znamenie Jonášovo. Lebo ako bol Jonáš znamením pre Ninivčanov, tak bude aj Syn človeka pre toto pokolenie.

Kráľovná z juhu vystúpi na súde proti mužom tohto pokolenia a odsúdi ich; lebo ona z končín zeme prišla počúvať Šalamúnovu múdrosť – a tu je niekto väčší ako Šalamún.

Mužovia z Ninive vystúpia na súde proti tomuto pokoleniu a odsúdia ho; lebo oni sa kajali na Jonášovo kázanie – a tu je predsa niekto väčší ako Jonáš.“

Lk 11, 29-32

 

sestra Františka Čačková OSF

Milujem svätých a mať medzi svojimi vecičkami ozajstnú relikviu niekoho z nich je pre mňa zatiaľ nesplnenou túžbou. Jej naplnenie by bolo pre mňa znamením Božej priazne, asi ako keď niekde vidím srnky alebo veveričku. Boh má svoje spôsoby, ako ku každému z nás hovorí a prejavuje nám lásku.

V septembri má sviatok dosť neznámy františkánsky svätý – kapucín svätý Ignác zo Santhie. Čítala som si v breviári kúsok jeho listu a… aj ten sa stal pre mňa zvláštnym prejavom Božej priazne. „Keby ti najvyšší veľkňaz z Ríma poslal relikviu svätého kríža, ty by si ju prijal s veľkou úctou a zbožnosťou. A ďakoval by si mu za toľkú česť a priazeň. No a Ježiš Kristus, Najvyšší Veľkňaz z neba, poslal ti podiel na svojom kríži. Sú zlá, za ktoré si ty obetou. Nes kríž s láskou, znášaj ho s odovzdanosťou a skôr zaň ďakuj!“

 

TIP NA DNES:

Žiadaš aj ty od Boha znamenie? A čo ak ti ho už dal, len si to nepostrehol, lebo vyzeralo inak, ako si čakal? Poobzeráš sa dnes?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00