#ziveslovo 4.5.2020

#ziveslovo 4.5.2020

Ježiš povedal: „Veru, veru, hovorím vám: Kto nevchádza do ovčinca bránou, ale prelieza inokade, je zlodej a zbojník. Kto vchádza bránou, je pastier oviec. Tomu vrátnik otvára a ovce počúvajú jeho hlas. On volá svoje ovce po mene a vyvádza ich. Keď ich všetky vyženie, kráča pred nimi a ovce idú za ním, lebo poznajú jeho hlas. Za cudzím nepôjdu, ba ujdú od neho, lebo cudzí hlas nepoznajú.“ Ježiš im to povedal takto obrazne, ale oni nepochopili, čo im to chcel povedať.

Preto im Ježiš znova vravel: „Veru, veru, hovorím vám: Ja som brána k ovciam: Všetci, čo prišli predo mnou, sú zlodeji a zbojníci, ale ovce ich nepočúvali. Ja som brána. Kto vojde cezo mňa, bude spasený; bude vchádzať i vychádzať a nájde pastvu.

Zlodej prichádza, len aby kradol, zabíjal a ničil. Ja som prišiel, aby mali život a aby ho mali hojnejšie.“

Jn 10, 1-10

 

jezuita Tomáš Jellúš

Naše srdce je krehký orgán, lebo práve v ňom sa uchováva láska. Mnohí ľudia nemajú správny cit a vchádzajú doň násilne, nie pre pomoc, ale pre ovládanie. Ježiš nás učí, že od brány je len jeden kľúč. Kto prelieza inokade, je zlodej, ktorý ničí. Univerzálnym kľúčom na otvorenie ľudského srdca je láska, prijatie a empatia. Znásilňovať ľudské srdcia vyhrážkami je znakom zbojníka. Srdce vyžaduje pokoj. Ako kresťania chceme byť pre svet oázou pokoja, nie novým stresom a záťažou.

 

TIP NA DNES:

Buďme pre ľudí tým mocným hrudným košom, ktorý chráni srdce pred zranením. Nech sa ich srdce odomkne až pred tým, kto príde s prijatím.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00