#ziveslovo 4.5.2021

#ziveslovo 4.5.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam. Ale ja vám nedávam, ako svet dáva.

Nech sa vám srdce nevzrušuje a nestrachuje. Počuli ste, že som vám povedal: Odchádzam – a prídem k vám. Keby ste ma milovali, radovali by ste sa, že idem k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja. A povedal som vám to teraz, skôr, ako sa to stane, aby ste uverili, keď sa to stane.

Už s vami nebudem veľa hovoriť, lebo prichádza knieža sveta. Nado mnou nemá nijakú moc, ale svet má poznať, že milujem Otca a robím, ako mi prikázal Otec.“

Jn 14, 27-31a

P. Michal Zamkovský, CSsR, misionár milosrdenstva

Stáva sa mi, že stretnem človeka plného nepokoja. Je zvláštne, ako ten nepokoj vplýva aj na mňa. Cítim sa zle a chcem to stretnutie čím skôr ukončiť.

Ako ináč vyznieva stretnutie Ježiša s učeníkmi, keď im hovorí: „Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam. Nech sa vám srdce nestrachuje.“ To sa ľahko povie, ale máme svoju skúsenosť, keď nás premáha strach, však? Ježiša ukrižovali a oni zostali sami. Po svojom  zmŕtvychvstaní si ich Pán ustráchaných našiel a hovorí: Pokoj vám! Učeníci sa zaradovali.

Dar svojej prítomnosti a dar svojho pokoja Ježiš ponúka pri každej svätej omši aj nám, ustráchaným v tomto svete. Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam… Toto nie sú len prázdne slová, ale slová, ktoré prinášajú pokoj – Boží pokoj do nášho života. A my sa radujeme, lebo tento pokoj sa rozlieva na všetkých okolo nás.

 

TIP NA DNES:

Dajte si znak pokoja! Nech to nie je len krátke gesto pri svätej omši, ale nech Boží pokoj dnes zakúsia ľudia pri každom stretnutí so mnou.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00