#ziveslovo 4.6.2019

#ziveslovo 4.6.2019

Ježiš pozdvihol oči k nebu a hovoril: „Otče, nadišla hodina: Osláv svojho Syna, aby Syn oslávil teba, tak ako si mu dal moc nad každým telom, aby všetko, čo si dal ty jemu, im darovalo večný život. A večný život je v tom, aby poznali teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.

Ja som ťa oslávil na zemi: dokončil som dielo, ktoré si mi dal vykonať. A teraz ty, Otče, osláv mňa pri sebe slávou, ktorú som mal u teba, skôr ako bol svet.

Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta. Tvoji boli a dal si ich mne a oni zachovali tvoje slovo. Teraz poznali, že všetko, čo si mi dal, je od teba, lebo slová, ktoré si ty dal mne, ja som dal im. A oni ich prijali a naozaj spoznali, že som vyšiel od teba, a uverili, že si ma ty poslal.

Za nich prosím. Neprosím za svet, ale za tých, ktorých si mi dal, lebo sú tvoji. A všetko, čo je moje, je tvoje, a čo je tvoje, je moje. A v nich som oslávený.

Už nie som vo svete, ale oni sú vo svete a ja idem k tebe.“

Jn 17, 1-11a

 

sestra Františka Čačková OSF

Pri dnešnom evanjeliu mi napadá názov knihy od Simona Sineka Začni otázkou prečo. Väčšina z nás vie povedať, čo robí alebo ako to robí, no málokto má jasno v tom, prečo to robí. Ježiš mal: čakal a vedel od koho („Otče…“), kedy („… nadišla hodina…“), čo („… osláv svojho Syna…“) a hlavne – prečo. Dokonca vymenúva hneď niekoľko dôvodov.

A tu ja končím; dočítate si to, však?

 

TIP NA DNES:

Poznáš vo svojom živote odpoveď na otázku „prečo“? Alebo ti stačí vedieť len „čo a ako“? Čo by sa zmenilo, ak by nestačilo a zainvestoval by si do hľadania odpovede na otázku „prečo“?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00