#ziveslovo 4.7.2020

#ziveslovo 4.7.2020

K Ježišovi prišli Jánovi učeníci a hovorili: „Prečo sa my a farizeji často postíme, a tvoji učeníci sa nepostia?“

Ježiš im povedal: „Vari môžu svadobní hostia smútiť, kým je ženích s nimi? No prídu dni, keď im ženícha vezmú; potom sa budú postiť.

Nik predsa neprišíva na starý odev záplatu z novej látky, lebo záplata sa z odevu vytrhne a diera bude ešte väčšia.

Ani nové víno nevlievajú do starých mechov, lebo mechy sa roztrhnú a aj víno vytečie, aj mechy sa zničia. Ale nové víno vlievajú do nových mechov, a tak sa oboje zachová.“

Mt 9, 14-17

 

jezuita Tomáš Jellúš

Mnohí ľudia nemajú iný prístup k Bohu, len cez nás. Naše svedectvo života je pre nich podstatné. Ježiš nám dôveruje, že zvesti, ktoré o sebe zanechal na zemi, budú dobré. Je mnoho ľudí, ktorí síce šíria tradičné nábožné hodnoty, ale pripomínajú ľudí, ktorým zobrali ženícha. Ich spôsoby a prítomnosť vyvolávajú v druhých horkosť a úzkosť. Ježiš zostáva s nami v našich vzťahoch a v Eucharistii. Nenechajme si ženícha vziať. Na svadbe sú šťastní všetci. Nech svet vidí, že naše srdce žiari radosťou a štedrosťou. Kresťanské svedectvo môže byť trpké bez ženícha, alebo sladké so ženíchom. Pozývajme ľudí na svadbu, nie do mučiarne.

 

TIP NA DNES:

Budem žiť tak, aby bolo vidno, že už teraz sa mysticky zúčastňujem nebeskej svadby. Nemôžeme šíriť smútok, ak je ženích s nami.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00