#ziveslovo 4.9.2019

#ziveslovo 4.9.2019

Keď Ježiš vyšiel zo synagógy, vošiel do Šimonovho domu. Šimonovu testinú trápila vysoká horúčka a oni ho prosili za ňu. Postavil sa nad ňu, rozkázal horúčke a tá ju opustila. Hneď vstala a obsluhovala ich.

Po západe slnka všetci, čo mali chorých na rozličné neduhy, privádzali ich k nemu. On na každého z nich kládol ruky a uzdravoval ich.

Z mnohých vychádzali aj zlí duchovia a kričali: „Ty si Boží Syn.“ On im pohrozil a nedovolil im hovoriť, lebo vedeli, že on je Mesiáš.

Keď sa rozodnilo, vyšiel von a utiahol sa na pusté miesto.

Ale zástupy ho hľadali. Prišli až k nemu a zdržiavali ho, aby od nich neodchádzal.

On im však povedal: „Aj iným mestám musím zvestovať Božie kráľovstvo, lebo na to som poslaný.“

A kázal po judejských synagógach.

Lk 4, 38-44

 

sestra Františka Čačková OSF

Ježišových niekoľko hodín? Časť strávil so svojím tímom a priateľmi. Prosili ho za ubolenú svokru. Priniesol jej úľavu a ona potom jemu niečo pod zub. Po západe slnka nešiel spať. Slúžil naďalej. Žiadna nenápadná služba – asi to bolo dosť divoké, keďže sa s ním v tú noc kadekto púšťal do reči. Keď sa rozodnilo, odišiel niekam, kde ľudia neboli. Teda… chvíľu tam neboli. Dal sa im nájsť. Vedel však, čo má kedy robiť. A dnes vedel, že má ísť. Tak to povedal i urobil.

Zamyslenie píšem skoro z prázdnej izby, lebo všetko už mám v krabiciach. Dnes som ešte tu; keď ma o pár dní budete čítať, aj ja budem inde – ako sa rada zabávam na ceduľke, čo mal niekto na dverách: „Keď tu nie som, som inde. Ešte sa mi nestalo, že by som nebol nikde.“

 

TIP NA DNES:

Dnes sa pomodlím: „Pane, nauč ma žiť naplno tú trojbodku medzi prísť… a odísť.“ A opýtam sa ho, či tiež nemám odniekiaľ odísť, aby som bol tam, kde ma on chce mať, a robil to, čo robiť mám.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00