#ziveslovo 5.11.2021

#ziveslovo 5.11.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Bol istý bohatý človek, ktorý mal správcu, a toho obžalovali u neho, že mu rozhadzuje majetok.

Zavolal si ho a povedal mu: ‚Čo to počúvam o tebe? Vydaj počet zo svojho šafárenia, lebo už nemôžeš ďalej šafáriť.‘

Správca si povedal: ‚Čo budem robiť, keď ma môj pán zbavuje správcovstva? Kopať nevládzem, žobrať sa hanbím. Viem, čo urobím, aby ma niekde prijali do domu, keď ma zbavia správcovstva.‘

Zavolal si po jednom dlžníkov svojho pána a vravel prvému: ‚Koľko dlhuješ môjmu pánovi?‘ On povedal: ‚Sto kadí oleja.‘ Vravel mu: ‚Tu máš svoj úpis, rýchlo si sadni a napíš päťdesiat.‘ Potom povedal inému: ‚A ty koľko dlhuješ?‘ On vravel: ‚Sto meríc pšenice.‘ Vravel mu: ‚Tu máš svoj úpis a napíš osemdesiat.‘

A pán pochválil nepoctivého správcu, že si opatrne počínal. Lebo synovia tohto sveta sú voči sebe navzájom predvídavejší ako synovia svetla.

Lk 16, 1-8

Katarína Mikulová, publicistka

Možno by bol ľudský život oveľa jednoduchší, keby sme nemali srdce. Ale my to srdce máme a povedzme si na rovinu, je zranené a citovo nestále. Boh je veľmi náročný na svoje deti. Nielen, že očakáva, že zo svojich zranení vyrastieme. On dokonca chce, aby sme všetky tie životné kopance odpustili. Misia sa zdá byť nad naše sily, no Boh na nej trvá. Chce, aby sme milovali nepriateľov. Aby sme mávli rukou nad urážkami, aby sme zabudli, čo bolo povedané v hneve. Ale nechce to od nás len tak. Veľmi dobre vie, že na konci tejto náročnej misie neoslobodíme len tých druhých. Slobodní zostaneme predovšetkým my. A bude to veľmi, veľmi sladké.


TIP NA DNES:

Dlh, ktorý máme u Boha, je nekonečný. Napriek tomu nám Boh odpúšťa. Cvičme sa v milosrdenstve tak, že budeme uvažovať o druhých len v tom najlepšom svetle. V modlitbe poprosím o milosť, aby som dokázal odpustiť všetkým a takisto sám sebe.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00