#ziveslovo 5.4.2021

#ziveslovo 5.4.2021

Ženy rýchlo vyšli z hrobu a so strachom i s veľkou radosťou bežali to oznámiť jeho učeníkom.

A hľa, Ježiš im išiel v ústrety a oslovil ich: „Pozdravujem vás!“

Ony pristúpili, objali mu nohy a klaňali sa mu.

Tu im Ježiš povedal: „Nebojte sa! Choďte, oznámte mojim bratom, aby šli do Galiley; tam ma uvidia.“

Keď odišli, prišli do mesta niektorí zo stráže a oznámili veľkňazom všetko, čo sa stalo. Tí sa zišli so staršími, poradili sa a dali vojakom veľa peňazí so slovami: „Tak vravte: ‚V noci prišli jeho učeníci a kým sme my spali, oni ho ukradli.‘ A keby sa to dopočul vladár, my ho uchlácholíme a postaráme sa, aby sa vám nič nestalo.“

Oni vzali peniaze a urobili tak, ako ich poučili. A toto sa hovorí medzi Židmi až do dnešného dňa.

Mt 28, 8-15

Katarína Mikulová, publicistka

Ak existuje niečo, na čo by si žiaden kresťan nemal nikdy zvyknúť, tak je to zmŕtvychvstanie. Problém je, že hoci sme veriaci, príliš často žijeme, akoby zmŕtvychvstania nebolo. Niekedy sa ťažkopádne vlečieme životom a inokedy sa príliš necháme zdeptať jeho okolnosťami. Nič vám nevyčítam, som na tom rovnako. Tiež často bedákam, a čo je horšie, snažím sa veci zvládnuť sama, akoby som zabudla, že od Veľkej noci už sama nikdy byť nemusím. A preto si dnes chcem tú veľkú radosť znovu pripomenúť: Nebo existuje a má otvorené brány! Nie je to chiméra, ani Sci-fi. Je to plnokrvná realita, oveľa skutočnejšia ako to, že teraz čítate tieto riadky. Už  nemusíme hladovať, túlať sa bezprizorne po zemi, žobroniť o kúsok lásky a pozornosti. Už nemusíme tak smutne hľadať svoje životné miesto. Hľa – celé nebo! Tu máme svoje miesto. Mám ho ja, máš ho aj ty. Tu nájdeme zmierenie aj lásku. Tu dostaneme definitívnu odpoveď na najhlbšie otázky nášho vnútra.

 

TIP NA DNES:

Naučme sa často dvíhať oči k nebu. Nebo je tam, kde je jeho kráľ. Kráľa nachádzame v evanjeliu, v Eucharistii, vo sviatostiach, v modlitbe. To je náš nádych, naša úľava, naša domovina. Nikdy si to nenechajme vziať. Nebo je naše.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00