#ziveslovo 5.5.2022

#ziveslovo 5.5.2022

Ježiš povedal zástupom: „Nik nemôže prísť ku mne, ak ho nepritiahne Otec, ktorý ma poslal. A ja ho vzkriesim v posledný deň. U Prorokov je napísané: ‚Všetkých bude učiť sám Boh.‘ A každý, kto počul Otca a dal sa poučiť, prichádza ku mne. Nie že by bol niekto videl Otca; iba ten, ktorý je od Boha, videl Otca.

Veru, veru, hovorím vám: Kto verí, má večný život.

Ja som chlieb života. Vaši otcovia jedli na púšti mannu a pomreli.

Toto je ten chlieb, ktorý zostupuje z neba, aby nezomrel nik, kto bude z neho jesť.

Ja som živý chlieb, ktorý zostúpil z neba. Kto bude jesť z tohoto chleba, bude žiť naveky. A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo za život sveta.“

Jn 6, 44-51

kňaz Juraj Sedláček

Táto veľkonočná jednota neustále a naďalej vyplýva z poslania Otcom. Za meditáciu stojí myšlienka jednoty, otázka vzťahu s ním, úplná a bytostná dôvera medzi Otcom a Synom. Ježiš Kristus všetku svoju pozornosť prenášal na Boha a spájal ju s ním. Toto falošní proroci nerobili. A tak je dnešný text vzácnym návodom, ako to ide a ako sa to dá. Ak sa pri slove „otec“ objavujú v nás nie najlepšie emócie a zážitky s vlastným otcom, v tom prípade sa zamerajme na Syna a jeho božstvo vystavané na obete, službe, ale aj sebauvedomení. Nezabudnime tiež, že odpustenie otcovi je cestou k Otcovi.


TIP NA DNES:

Dnes prejavím úctu druhému človeku – skúsim si vybrať niekoho, kto má problém so svojou vlastnou sebaúctou. Vo večernej osobnej reflexii si uvedomím, ako táto moja prejavená a vyjadrená úcta k druhým spätne rehabilituje a uzdravuje moju vlastnú zníženú sebaúctu.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00