#ziveslovo 5.6.2022

#ziveslovo 5.6.2022

Večer v ten istý prvý deň v týždni, keď boli učeníci zo strachu pred Židmi zhromaždení za zatvorenými dverami, prišiel Ježiš, stal si doprostred a povedal im: „Pokoj vám!“ Ako to povedal, ukázal im ruky a bok. Učeníci sa zaradovali, keď videli Pána.

A znova im povedal: „Pokoj vám! Ako mňa poslal Otec, aj ja posielam vás.“ Keď to povedal, dýchol na nich a hovoril im: „Prijmite Ducha Svätého. Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané.“

Jn 20, 19-23

kňaz Juraj Sedláček

Dnešný sviatok je tretím najväčším sviatkom našej viery. Láska a sila overeného a potvrdeného puta medzi Otcom a Synom je Duch. Prvé neoficiálne Turíce boli už na Golgote, kedy pri poslednom výdychu z kríža Ježišov Duch zostúpil na našu zem.

Sviatočný večer Veľkonočnej nedele a slová „Pokoj vám, prijmite Ducha Svätého“, sprevádza hlavný atribút učeníkov – radosť. „Učeníci sa zaradovali, keď videli Pána“ a keď rozpoznali, že to je on. Pred rozpoznaním je uvedomenie. Ježiš im v tom pomáha a ukazuje im bok, ruky a rany. Bol to pre nich silný impulz, pretože práve jeho rany brali ako definitívne, že práve kvôli ranám ho už nikdy neuvidia. A práve pre tieto rany mu mohli uveriť, rozpoznať ho… A naplnil ich Duch…


TIP NA DNES:

Uvedomím si silu Ježišovho Ducha, ktorý vychádza z pevného spojenia a puta lásky Otca a Syna. Nájdem vo svojom živote rany. V Duchu a s Duchom sa pomodlím, rozpoznám v nich radostnú prítomnosť a blízkosť vzkrieseného Pána a pohľadám, v akej oblasti by mohli začať prinášať ovocie a čo je hlavným dôvodom, že sa tak ešte nedeje.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00