#ziveslovo 5.8.2021

#ziveslovo 5.8.2021

Keď Ježiš prišiel do okolia Cézarey Filipovej, pýtal sa svojich učeníkov: „Za koho pokladajú ľudia Syna človeka?“

Oni vraveli: „Jedni za Jána Krstiteľa, iní za Eliáša a iní za Jeremiáša alebo za jedného z prorokov.“

„A za koho ma pokladáte vy?“, opýtal sa ich.

Odpovedal Šimon Peter: „Ty si Mesiáš, syn živého Boha.“

Ježiš mu povedal: „Blahoslavený si, Šimon, syn Jonášov, lebo ti to nezjavilo telo a krv, ale môj Otec, ktorý je na nebesiach.

A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.

Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.“

Potom prikázal učeníkom, aby nikomu nehovorili, že on je Mesiáš.

Od tej chvíle začal Ježiš svojim učeníkom vyjavovať, že musí ísť do Jeruzalema a mnoho trpieť od starších, veľkňazov a zákonníkov, že ho zabijú, ale tretieho dňa vstane z mŕtvych.

Peter si ho vzal nabok a začal mu dohovárať: „Nech ti je milostivý Boh, Pane! To sa ti nesmie stať!“

On sa obrátil a povedal Petrovi: „Choď mi z cesty, satan! Na pohoršenie si mi, lebo nemáš zmysel pre Božie veci, len pre ľudské!“

Mt 16, 13-23

Katarína Mikulová, publicistka

Keď uverejním nejaký článok, väčšinou naňho dostávam rôzne reakcie. Píšu mi aj ľudia hľadajúci, niektorí sú zviazaní ezoterikou, iní sa stali obeťami siekt. Pamätám si na jednu mladú ženu, ktorá strácala vieru kvôli komunite mormónov. Neustále do nej ryli a spochybňovali učenie Katolíckej cirkvi. Pri každom takom osude si len povzdychnem: Vďaka ti, Bože, za Svätého otca!

Ako to ten Pán Ježiš dobre vymyslel, že existuje autorita pápeža. Človek sa razom môže zorientovať, nie je na pustatine života sám. Je tu katolícke učenie, ktoré mi pomáha rozoznať a jednoznačne odsúdiť všetky bludné náuky. Vážme si, čo sme dostali. Je to vzácna perla, stratená drachma, je to Múdrosť sama. Opakujem, vážme si, čo sme dostali!

 

TIP NA DNES:

Na internete nájdeme milión článkov, ktoré sa vyjadrujú k osobe pápeža Františka. Osobu a spiritualitu svätého Otca však spoznáme len z jeho vlastných textov. Vyhľadám si dnes preto aspoň jeden súvislý pápežov text a venujem mu desať minút.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00