#ziveslovo 6.10.2019

#ziveslovo 6.10.2019

Apoštoli povedali Pánovi: „Daj nám väčšiu vieru!“

Pán vravel: „Keby ste mali vieru ako horčičné zrnko a povedali by ste tejto moruši: ‚Vytrhni sa aj s koreňom a presaď sa do mora,‘ poslúchla by vás. Kto z vás, čo máte sluhu, ktorý orie alebo pasie, povie mu, keď sa vráti z poľa: ‚Hneď si poď sadnúť k stolu‘?

Vari mu nepovie skôr: ‚Priprav mi večeru, opáš sa a obsluhuj ma, kým sa nenajem a nenapijem; ty budeš jesť a piť až potom‘? Je azda povinný ďakovať sluhovi, že urobil, čo sa mu rozkázalo?

Tak aj vy, keď urobíte všetko, čo sa vám prikázalo, povedzte: ‚Sme neužitoční sluhovia; urobili sme, čo sme boli povinní urobiť.‘“

Lk 17, 5-10

 

politik Richard Vašečka

Pokladáme sa za veriacich, ale naše predstavy o viere sa môžu líšiť od toho, čo nazýva vierou Ježiš. Viera úzko súvisí s poslušnosťou. Keby sme mali vieru podľa Ježiša, mohli by sme prikazovať veciam vo svojom živote a ony by nás poslúchali. Ale najprv sa musíme naučiť s vierou poslúchať my! Musíme pochopiť a prijať, že Ježiš je Pán, ktorého máme na slovo poslúchať. A že keď urobíme všetko, čo sa nám rozkázalo, nie sme žiadni frajeri, ale len neužitoční sluhovia.

 

TIP NA DNES:

Poslúchaj!

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00