#ziveslovo 6.10.2020

#ziveslovo 6.10.2020

Ježiš vošiel do ktorejsi dediny, kde ho prijala do domu istá žena, menom Marta. Tá mala sestru menom Máriu, ktorá si sadla Pánovi k nohám a počúvala jeho slovo.

Ale Marta mala plno práce s obsluhou. Tu zastala a povedala: „Pane, nedbáš, že ma sestra nechá samu obsluhovať? Povedz jej, nech mi pomôže!“

Pán jej odpovedal: „Marta, Marta, staráš sa a znepokojuješ pre mnohé veci, a potrebné je len jedno. Mária si vybrala lepší podiel, ktorý sa jej neodníme.“

Lk 10, 38 – 42

redaktorka Mária Kohutiarová

„Ešte toto a už sa zastavím!“ „Počkaj, toto dokončím a budem ťa počúvať!“ „Nie, dnes nie – mám prácu, robím to pre vás, nevieš?“ Nespoznávame sa? Koľkokrát za deň (!) sa ocitáme v role Marty, ktorá predsa robí všetko pre dobro toho druhého – aby mu materiálne nič nechýbalo! Tá námaha! A nik ju neocení! A teraz: koľkokrát si uvedomujem, že Ježiš ma čaká práve v mojom synovi, ktorý zrazu prišiel a chce sa rozprávať, aj keď ja dôkladne umývam kúpelňu. Či v mojej mame, ktorá mi volá zo svojej samoty vdovy, a ja nezdvihnem, lebo práve teraz nemám čas. Alebo v človeku, ktorého denne stretávam cestou na vlak a on sa zrazu chce porozrpávať… Alebo… dosaďme si. A vždy si predstavme miesto toho, čo vidíme, tvár Ježiša, ktorý k nám práve teraz, v tomto človeku, chce hovoriť. Ako si chcem nájsť čas na stretnutie s „neviditeľným“, keď ho odmietam v prítomnosti blízkych? Vyberám si lepší podiel?

 

TIP NA DNES:

Budem sa vytrvalo učiť, že byť je viac, ako mať: a tak položím akúkoľvek prácu, ak budem vnímať potrebu komunikácie s blízkymi – či volanie na stretnutie s Ježišom v tichu svojho srdca.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00