#ziveslovo 6.12.2018

#ziveslovo 6.12.2018

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nie každý, kto mi hovorí: ‚Pane, Pane,‘ vojde do nebeského kráľovstva, ale iba ten, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach.

A tak každý, kto počúva tieto moje slová a uskutočňuje ich, podobá sa múdremu mužovi, ktorý si postavil dom na skale. Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica a oborili sa na ten dom, ale dom sa nezrútil, lebo mal základy na skale.

A každý, kto tieto moje slová počúva, ale ich neuskutočňuje, podobá sa hlúpemu mužovi, ktorý si postavil dom na piesku. Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica, oborili sa na ten dom a dom sa zrútil; zostalo z neho veľké rumovisko.“

Mt 7, 21.24-27

 

politik Richard Vašečka

Nikto nechce byť hlúpy. Nikto nepokladá seba samého za hlúpeho. Ale podľa Ježiša medzi nami hlúpi ľudia sú. Nie sú to tí, ktorí nevedia alebo nerozumejú. Sú to tí, ktorí vedia a nekonajú. Tí, ktorí hovoria a neplnia. Tí, ktorí počúvajú a neuskutočňujú. Vedia o nebeskom kráľovstve, ale nežijú v ňom. Ich život sa podobá na jedno veľké rumovisko. Bude pršať. Vody sa budú valiť. Strhne sa víchrica. Tomu sa nevyhne žiaden človek. Ak však budeš múdry a budeš vo svojom živote uskutočňovať Božie slovo, ktoré si počul, nemusíš sa ničoho báť. Tvoj dom zostane pevne stáť. Lebo má základy na skale.

 


TIP NA DNES:

Nebuď hlúpy! Buď múdry! Uskutočni to, čo si počul!

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00