#ziveslovo 6.2.2021

#ziveslovo 6.2.2021

Apoštoli sa zišli k Ježišovi a porozprávali mu všetko, čo robili a učili. On im povedal: „Poďte vy sami do ústrania na pusté miesto a trochu si odpočiňte.“ Lebo stále prichádzalo a odchádzalo mnoho ľudí a nemali sa kedy ani najesť. Odišli teda loďou na pusté miesto do samoty.

Ale videli ich odchádzať a mnohí sa dovtípili, kam. Pešo sa ta zbehli zo všetkých miest a predstihli ich.

Keď vystúpil a videl veľký zástup, zľutoval sa nad nimi, lebo boli ako ovce bez pastiera. A začal ich učiť mnohým veciam.

Mk 6, 30-34

Leopold Jaroslav Jablonský, OFM, vojenský kaplán

Cítili ste sa niekedy pred Bohom nehodne? Mali ste pocit, zvlášť po nejakom osobnom zlyhaní, po sklamaní zo seba samého, alebo po hriechu, do ktorého ste opäť raz upadli, že pred Pánom sa cítite nehodní? Iste ten pocit vôbec nie je zlý, veď aj Božie slovo hovorí, že „bázeň pred Pánom je počiatkom múdrosti“. Dobre nám však padne dnes počuť z úst evanjelistu Marka, že keď sme takíto zmorení a sklesnutí, ako ovce bez pastiera, tak pastier nás neodoženie. Aj keď sám je unavený, hneď ako nás takýchto zazrie, má s nami súcit a venuje nám svoj čas a pozornú prítomnosť. Aj keď už jeho úradné hodiny skončili a utiahol sa na zaslúžený oddych do samoty.

 

TIP NA DNES:

Pastier nás čaká, nech sme v akomkoľvek rozpoložení. Nikdy nám nepovie: Príď inokedy, som unavený a ty nedisponovaný.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00