#ziveslovo 6.3.2019

#ziveslovo 6.3.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Dajte si pozor a nekonajte svoje dobré skutky pred ľuďmi, aby vás obdivovali, lebo nebudete mať odmenu u svojho Otca, ktorý je na nebesiach.

Keď teda dávaš almužnu, nevytrubuj pred sebou, ako to robia pokrytci v synagógach a po uliciach, aby ich ľudia chválili. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu.

Ale keď ty dávaš almužnu, nech nevie tvoja ľavá ruka, čo robí pravá, aby tvoja almužna zostala skrytá. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.

A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu.

Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.

A keď sa postíte, nebuďte zamračení ako pokrytci. Znetvorujú si tvár, aby ľudia videli, že sa postia. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu.

Keď sa ty postíš, pomaž si hlavu a umy si tvár, aby nie ľudia zbadali, že sa postíš, ale tvoj Otec, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.“

Mt 6, 1-6.16-18

 

politik Richard Vašečka

„Čo z toho budem mať?“

Ak sa máme niečoho zriecť, potrebujeme na to dôvod. Potrebujeme vedieť prečo. Ježiš dnes hovorí o zrieknutí sa dobrých vecí – majetku, času a jedla. Almužna, modlitba a pôst. A keďže nás pozná, hovorí o tom, čo z toho budeme mať. Hovorí o odmene. V dnešnom evanjeliu sa odmena spomína sedemkrát. Keď dávaš almužnu, keď sa modlíš a postíš, určite dostaneš odmenu. Môžeš si však vybrať, či ju dostaneš od ľudí, alebo od Otca. Či dáš prednosť obdivu, pochvale, popularite, alebo sa „uspokojíš“ s tým, že ťa odmení tvoj Otec, ktorý vidí v skrytosti.


TIP NA DNES:

Popolcová streda i celý Pôst nie je o zrieknutí sa, ale o odmene. Vyber si tú najlepšiu odmenu!

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00