#ziveslovo 6.3.2020

#ziveslovo 6.3.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ak vaša spravodlivosť nebude väčšia ako spravodlivosť zákonníkov a farizejov, nevojdete do nebeského kráľovstva.

Počuli ste, že otcom bolo povedané: ‚Nezabiješ!‘ Kto by teda zabil, pôjde pred súd.

No ja vám hovorím: Pred súd pôjde každý, kto sa na svojho brata hnevá. Kto svojmu bratovi povie: ‚Hlupák,‘ pôjde pred veľradu. A kto mu povie: ‚Ty bohapustý blázon,‘ pôjde do pekelného ohňa.

Keď teda prinášaš dar na oltár a tam si spomenieš, že tvoj brat má niečo proti tebe, nechaj svoj dar tam pred oltárom a choď sa najprv zmieriť so svojím bratom; až potom príď a obetuj svoj dar.

Pokonaj sa včas so svojím protivníkom, kým si s ním na ceste, aby ťa protivník nevydal sudcovi a sudca strážnikovi a aby ťa neuvrhli do väzenia. Veru, hovorím ti: Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš do ostatného haliera.“

Mt 5, 20-26

 

politik Richard Vašečka

O farizejoch by sme mohli povedať, že to boli spravodliví a zbožní ľudia. Veľmi striktne dodržiavali všetky náboženské predpisy. Oveľa striktnejšie ako väčšina z nás. Ježišove prísne slová: „Ak vaša spravodlivosť nebude väčšia ako spravodlivosť zákonníkov a farizejov, nevojdete do nebeského kráľovstva,“ nás teda môžu šokovať. Povieme si: „Ten Ježiš stavia latku riadne vysoko!“ Nie, Ježiš nestavia latku vyššie. Stavia ju hlbšie.

Božie prikázania treba brať veľmi vážne a dodržiavať ich. Nestačí sa však sústrediť len na vonkajšie príkazy a literu zákona. Treba ísť hlbšie. Do srdca, do vzťahov. Slovami Ježiša: „Choď sa najprv zmieriť so svojím bratom; až potom príď a obetuj svoj dar.“

 

TIP NA DNES:

Choď sa najprv zmieriť so svojím bratom či sestrou!

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00